STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Publikacje nauczycieli

Wybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 
 

Wyjazd młodzieży do Łobżenicy…

W ostatnim tygodniu roku szkolnego – 16 czerwca 2008r. grupa uczniów wraz z opiekunem Moniką Nawrocką – Paluszkiewicz udała się do ościennego gimnazjum im. Jana Pawła II w Łobżenicy. Celem wyjazdu było obejrzenie prezentacji multimedialnej, na którą zaprosiła gości z Wyrzyska nauczycielka chemii łobżenickiego gimnazjum Emilia Tadych.

Na miejscu pani dyrektor wraz z organizatorką pokazu przywitały ciepło młodzież naszego gimnazjum.

Pokaz chemiczny, na który składały się liczne doświadczenia chemiczne przygotowali uczniowie koła chemicznego ze swoja opiekunką Panią Emilią.

Obejrzane przez uczniów eksperymenty okazały się bardzo absorbujące. Największe uznanie wśród naszych gimnazjalistów zdobyły pokazy ze wzmożonymi efektami energetycznymi. Kilkoro z nich uznało, że do najciekawszych, które można by powtórzyć w przyszłym roku na kółku chemicznym zaliczą: „Kolorowy ogród” (z wykorzystaniem soli i szkła wodnego), tzw. „Lokomotywę” (główne substraty w tej reakcji to perhydrol i nadmanganian potasu), czy też powstawanie sztywnej, gorącej piany, a także tzw. „Niewychowaną Stefanię”.

Po absorbującej, interesującej prezentacji pani Emilia oprowadziła uczniów po szkole, w celu pokazania klasopracowni chemicznej, jak i innych sal łobżenickiego gimnazjum. Uczniowie z zapałem obejrzeli kilka jakże zadbanych pomieszczeń klasowych.

Na końcu młodzież wspólnie z panią dyrektor gimnazjum w Łobżenicy oraz swoimi opiekunkami, a także grupą „tworzącą” koło chemiczne w gimnazjum im. J. Pawła II ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia.