Gimnazjalna Organizacja Młodych w Gimnazjum im. M. Skłodowskiej-Curie

pod patronem pedagoga szkolnego - p. mgr Alicji Bień

Pomysł powstania GOM-u zrodził się po przeczytaniu pewnego artykułu w gazecie.

Z całą pewnością powinno powstawać więcej takich organizacji, gdyż używki, wulgaryzmy i właśnie przemoc są zmorą każdej szkoły. Niektórzy nie mają odwagi przeciwstawić się agresji w ich własnym środowisku, więc mam nadzieję, że GOM śmiało stawi czoło temu problemowi i przyczyni się do zminimalizowania agresji.

REGULAMIN GIMNAZJALNEJ ORGANIZACJI MŁODYCH

1. Reprezentanci GOM-u uczą współodpowiedzialności w rozwiązywaniu trudnych problemów.

2. Członkowie GOM-u są chronieni nietykalnością osobistą.

3. Za naruszenie punktu drugiego zostanie obniżone zachowanie w zależności od stopnia przewinienia.

4. Każda grupa GOM-u ma obowiązek utrzymywać porządek i dyscyplinę na swoim określonym terenie działania, a uczniowie muszą podporządkować się poleceniom reprezentanta GOM-u. Będą czuwać też w czasie przejścia uczniów ze szkoły do autobusu.

5. Każdy członek GOM-u zobowiązany jest nosić opaskę powołanej organizacji i postępować zgodnie z regulaminem.

6. Przedstawiciele GOM-u muszą sumiennie wypełniać  powierzone im obowiązki           w przypadku złamania regulaminu zostaną wydaleni z organizacji.

7. GOM działa wg określonych kryteriów wywieszonych w gablocie na parterze szkoły.

8. Uczniowskie postawy będą oceniane za pomocą plusów i minusów oczywiście na konto swojej klasy.

9. Gimnazjaliści będą otrzymywali minusy za następujące akty agresji słownej i fizycznej:

• wyśmiewanie, wyszydzanie

• plotki, pomówienia

• prowokacje

• bójki

• wulgaryzmy

• wandalizm

• stosowanie środków psychoaktywnych (w tym papierosów)

• samowolne opuszczanie terenu szkoły, np. z zajęć świetlicowych

• wagary łamanie regulaminu szkoły.

1. Osoby pomagające organizacji zostaną nagrodzone i otrzymają punkty dodatnie (plusy) dla klasy za następujące pozytywne działanie:

• pomoc w wykrywaniu niebezpiecznych sytuacji

• udzielanie informacji o wszelkich objawach demoralizacji ucznia

• włączanie się w prace społeczne na rzecz szkoły

• zorganizowanie dla kolegów i koleżanek pomocy w nauce (dotyczy terenu szkoły, a potwierdza wychowawca klasy)

• zaproponowanie ciekawych pomysłów w dowolnej formie w celu polepszenia dyscypliny na lekcjach i na przerwach.

1. Dla najbardziej zdyscyplinowanej klasy zostanie ufundowana nagroda, a jej wręczenie nastąpi na koniec roku szkolnego.

Reprezentaci GOM-u w roku szkolnym 2009/2010

1. Idalia Małosek IIIf