Happening uliczny

W Wyrzysku młodzież gimnazjalna przeprowadziła happening uliczny pod hasłem : W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Akcja była podsumowaniem kwietnia – miesiąca kultury zdrowotnej.

Uczniowie w towarzystwie kadry pedagogicznej przemaszerowali głównymi ulicami miasta wykrzykując hasła prozdrowotne i rozdając przechodniom ulotki dotyczące szkodliwego wpływu nałogów. Na zakończenie imprezy uczestnicy barwnego marszu spotkali się na lokalnym targowisku, gdzie uczniowie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem – nadciśnienie tętnicze. Ponadto wręczono nagrody za udział w konkursach: antynarkotykowym, antyalkoholowym, wiedzy o AIDS i wiedzy o zdrowiu oraz wręczono dyplomy za najlepsze ulotki informacyjne i plakaty o tematyce prozdrowotnej. Odbył się także pokaz aerobiku, zaś chętni uczniowie mogli zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze i poziom cukru pod okiem pielęgniarek D. Celkowskiej i B. Turbiak. Nad całością imprezy czuwały nauczycielki biologii – Izabela Duszczak i Beata Nowicka. Była to ciekawa i pożyteczna akcja, która uświadamiała przechodniom, jak ważne jest nasze zdrowie.

więcej zdjęć...