Najlepsza w Wielkopolsce – wielki sukces Pauliny

Główna nagrodę finału wojewódzkiego „XVI edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” wywalczyła Paulina Pikulik z Gimnazjum w Wyrzysku. To wielki sukces młodej gimnazjalistki z Wyrzyska, która w pokonanym polu pozostawiła 65 uczestników tego prestiżowego konkursu, który odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej, wspiera ideę budowania społeczeństwa obywatelskiego. Tematy konkursowe obejmują m. in. sprawy samorządu i demokracji lokalnej, udział organizacji pozarządowych w życiu publicznym i kontekst europejski samorządu. Droga do finału Pauliny wiodła przez eliminacje szkole i etap powiatowy, gdzie już wtedy błysnęła klasą i w pewnym stylu zwyciężyła. W finale wojewódzkim startują 2 osoby z każdego powiatu województwa wielkopolskiego. W tym roku do ostatecznej rywalizacji w Żychlinie koło Konina zgłoszono 66 uczniów. Finał wojewódzki odbył się 22 maja 2009 roku.  Najpierw uczniowie rozwiązywali test pisemny, po którym komisja jury zakwalifikowała do ścisłego finału ustnego 8 uczniów. W tym momencie byli oni już laureatami wojewódzkimi i przystępowali do walki o miejsca i atrakcyjne nagrody. Już po części pisemnej pewnie prowadziła uczennica z Gimnazjum w Wyrzysku. W drugiej części finału Paulina tylko potwierdziła swoją bardzo dobrą dyspozycję i w sposób bezapelacyjny została triumfatorką edycji Anno Domino 2009. Radość gimnazjalistki i jej opiekuna Ryszarda Sella była ogromna. To już 11 finalista tego nauczyciela , z czego 6 laureat, jednak po raz pierwszy główny zwycięzca zawodów. Zaprocentowała ciężka i solidna praca, odpowiednie przygotowanie i wiara w sukces.  Po konkursie , któremu przyglądali się przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych przystąpiono do wręczania nagród. Paulina Pikulik reprezentująca swoją szkołę, gminę Wyrzysk i powiat pilski otrzymała gratulacje i piękną nagrodę od Ireneusza Niewiarowskiego – senatora RP. Niech wspaniały sukces Pauliny będzie bodźcem dla innych uczniów, iż warto uczyć się i zdobywać zaszczytne laury.