DZIEŃ ZIEMI W GIMNAZJUM W WYRZYSKU

Obchody Dnia Ziemi rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu kiedy to uczniowie zasadzili dwadzieścia drzewek cisu na terenie sportowym przy szkole. Każda klasa wybrała odpowiednie miejsce, posadziła a następnie podlała swoje drzewko. Wszyscy obiecali sumiennie dbać o to by drzewka dalej pięknie rosły.

Właściwe obchody Dnia Ziemi odbyły się we wtorek 24 maja. Zgodnie z wytycznymi organizatorów gimnazjaliści musieli przyjść tego dnia w stroju z wyraźnymi zielonymi elementami co dało niezwykle ciekawy efekt. Najpierw zgromadzeni w sali widowiskowej uczniowie obejrzeli pokaz multimedialny, który miał za zadanie pokazać im piękno otaczającego nas świata. Następnie komisja konkursowa w składzie nauczyciele Izabela Zmitrowicz, Natalia Charczun, Adam Dziamara i dyrektor Sławomir Gajdziński, przystąpiła do oceny zadań konkursowych. Klasy pierwsze miały za zadanie przygotować transparent z hasłem, piosenkę o tematyce ekologiczny i mini ogródek. Najlepiej wypadła ostatnia konkurencja, ogródki były ładne i kolorowe. Najwięcej problemów pierwszoklasistom sprawiło ułożenie piosenki. Ostatecznie po podsumowaniu wyników  pierwsze miejsce wśród klas pierwszych zajęła  IE, drugie IB i trzecie IC .

Klasy drugie musiały przygotować m.in. strój ekologiczny i sałatkę. Okazało się, że uczniowie świetnie wykorzystali umiejętności zdobywane w tym roku na zajęciach technicznych, bo wszystkie sałatki były smaczne, a niektóre, jeszcze dodatkowo, ciekawie podane (np. klasa II F podała swoją sałatkę w wydrążonym arbuzie). Z klas drugich najlepsza była klasa IIF drugie miejsce zajęła IIA a trzecie IIG. Klasy trzecie m.in. musiały przygotować m.in. stoisko z ekologiczną żywnością. Były stoiska z owocami, ziołami, wodą, nabiałem i chlebem. Wszystko było bardzo smaczne i zdrowe, oceniano również oryginalny sposób przygotowania stoiska. We wszystkich trzech konkurencjach, w których rywalizowały klasy trzecie najlepsza okazała się klasa IIIB zaraz za nią znalazła się klasa IIIE,  a trzecie miejsce zajęła IIIA .

Rywalizacje konkursowe zostały uświetnione występami wyśmienitych wokalistów przygotowanych przez panią Agnieszkę Rummel.  Cały scenariusz Dnia Ziemi w Gimnazjum w Wyrzysku przygotowała pani Lidia Troczyńska.

Agnieszka Mela- Kartosz

więcej zdjęć...