Blisko do wyróżnienia

W Żychlinie koło Konina odbył się finał wojewódzki „XVIII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”. Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Samorządowe pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Naszą szkołę i jednocześnie powiat pilski reprezentowały uczennice Marta Habrzyk i Honorata Sawińska.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 62 uczniów, którzy reprezentowali powiaty województwa wielkopolskiego. Każdy powiat ma prawo wystawić dwóch reprezentantów w decydującej rozgrywce. Warto zaznaczyć, iż w naszym województwie jest ich aż 35. Tylko kilka szkół miało dwóch reprezentantów w finale wojewódzkim, a wśród nich Gimnazjum z Wyrzyska. Konkurs składał się z części pisemnej dla wszystkich uczestników po którym wyłoniono 8 laureatów, którzy walczyli o miejsca i prestiżowe nagrody w części ustnej. Pytania konkursowe są bardzo szczegółowe i wymagają znajomości wielu ustaw samorządowych i prawnych. Ostatecznie naszym uczennicom zabrakło zaledwie 2 punktów, by znaleźć się w gronie wyróżnionych. Należy im jednak podziękować, iż godnie reprezentowali swoją szkołę, gminę Wyrzysk i powiat pilski.

R. Sell