Rewizyta w Bydgoszczy w Zespole Szkół nr 16

30 maja uczniowie z Gimnazjum w Wyrzysku udali się z rewizytą do Bydgoszczy czyli nasza szkoła odpowiedziała na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół nr 16. Spotkanie było zaplanowane na wrzesień 2010r., do którego jednak nie doszło w wyznaczonym czasie.  Inicjatorem tego integracyjnego spotkania młodzieży i nauczycieli był  ks. Michał Szmania.

Podczas wizyty bydgoszczan w Wyrzysku postanowiliśmy , że odwiedzimy  poznanych kolegów w ich nowo wybudowanej szkole.  W miniony poniedziałek p. Sławomir Gajdziński  i p. Adam Dziamara oraz liczna grupa gimnazjalistów udała się do Bydgoszczy. Wizytę rozpoczęliśmy  od spotkania z gospodarzami na Starym Rynku. Zostaliśmy serdecznie powitani przez uczniów i nauczycieli ZS nr 16, następnie oprowadzili nas po starówce i przybliżyli historię miasta.

Drugą częścią wizyty była rywalizacja sportowa drużyn mieszanych: piłka siatkowa, piłka koszykowa i unihoc. W tej rywalizacji nasi reprezentanci spisali się wspaniale, pokonując rówieśników z Bydgoszczy we wszystkich grach. Kolejnym punktem programu był mecz w piłkę ręczną dziewcząt, który zakończył się remisem.  Dziewczyny walczyły dzielnie do ostatniej sekundy, ale nie udało się pokonać  gospodyń.

Następnie odbył się mecz w piłkę nożną . Chłopcy  nieznacznie przegrali w piłkę nożną, bo po kończącym gwizdku mecz  wynik był 2:1 dla Bydgoszczy. Następnie zostaliśmy zaproszeni na obiad. Po zjedzeniu obiadu spotkaliśmy się ponownie na hali sportowej gdzie dyrektor wraz z nauczycielami wychowania fizycznego podziękował nam za wizytę , a my przekazaliśmy materiały promujące naszą gminę, powiat i województwo, które otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego w Wyrzysku. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Olszewska, Iga Buraczyk, Codro Karolina, Madaj Ilona, Madaj Agnieszka, Kamil Gromadzki, Mateusz Mrotek, Łukasz Kowalski, Dutkiewicz Bożena, Moś Hanna, Kowal Paweł, Witczak Marek, Głowik Sandra, Pufahl Karolina, Hadzicki Jakub, Kowalski Andrzej, Dunajska Paulina, Szamara Aleksandra, Turbiak Alicja, Nowacki Mateusz, Libera Paweł.

Wracając do domu  w wyśmienitych humorach postanowiliśmy, że jeszcze odwiedzimy naszych znajomych w następnym roku szkolnym.