MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

28 maja 2013r. w Poznaniu na stadionie lekkoatletycznym TS „Olimpia”  odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce. Uczestnikami rywalizacji byli  uczniowie gimnazjów urodzeni w roku 1997 oraz młodsi. W finale wojewódzkim startowało trzech najlepszych zawodników w konkurencjach indywidualnych oraz dwie najlepsze sztafety wyłonione z zawodów rejonowych.

Uczennice z Gimnazjum w Wyrzysku rywalizowały w konkurencjach sztafety szwedzkiej oraz biegu na dystansie 300m. W gronie najlepszych piętnastu sztafet w województwie nasze reprezentantki w składzie: Izabela Brożek, Aleksandra Miły, Angelika Westpal, Karolina Koziarska zajęły piąte miejsce.

Niemniej radości sprawiła Sandra Szpott, która w biegu na dystansie 300m uplasowała się w pierwszej dziesiątce zajmując dziewiąte miejsce. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym.