WYJAZD DO FILHARMONII POMORSKIEJ

30 października 2012 roku w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej miało miejsce spotkanie Klubu Młodego Melomana. Uczniowie gimnazjum wysłuchali pięknego koncertu w wykonaniu chińskich studentów, którzy przy okazji opowiedzieli, dlaczego to właśnie Polskę wybrali jako miejsce kształcenia. Okazało się, że życie w Chinach jest bardzo ciężkie, państwo kontroluje praktycznie każdą dziedzinę życia. Internet jest cenzurowany, a dostęp do obiektywnych źródeł informacji bardzo ograniczony. Dlatego też młodzi Chińczycy, pomimo wysokich kosztów (rok studiów w Polsce kosztuje 4000 euro), chętnie studiują poza granicami kraju.

Podczas koncertu wszyscy uczestnicy przenieśli się w niesamowity świat orientalnych chińskich brzmień oraz tańców. Wyjazd zorganizowany został przez panią Agnieszkę Rummel.