Podsumowano matematyczne zmagania gimnazjalistów

11  maja 2013 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią odbył się finał V Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum,  nad którym patronat sprawowały Wielkopolski Kurator Oświaty i Burmistrz Wyrzyska.  Inicjatorem powstania tego konkursu i osobą odpowiedzialną za jego przeprowadzenie jest pan Dariusz Włoszczyński – nauczyciel matematyki w osieckim gimnazjum.

15 czerwca 2013 r. dokonano podsumowania tych matematycznych zmagań.

Na uroczystości obecni byli, oprócz laureatów i finalistów konkursu oraz dyrektorów, nauczycieli i rodziców uczniów, ze szkół, które brały udział w konkursie, także: p. Maria Bratkowska – Burmistrz Wyrzyska, Tadeusz Dziadek – zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile, Ireneusz Przydział – przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku, Teresa Pinkowska – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Wyrzysku, Magdalena Strzałkowska – dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Wyrzysku, proboszcz parafii w Osieku n. Not., ks. Adam Przyborski. Wśród obecnych nie zabrakło przyjaciół szkoły. Byli m.in. pp. Agnieszka Ptaszyńska z Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego, Jarosław Rola z Fundacji Badań Archeologicznych, Robert Gorączkowski.

Zebranych powitała p. Iwona Schulz - dyrektor Gimnazjum w Osieku, która odczytała słowa pani Elżbiety Walkowiak – Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, skierowane do organizatorów i uczestników konkursu. Następnie głos zabrała p. Maria Bratkowska – Burmistrz Wyrzyska, która gratulując uczniom sukcesów, podziękowała jednocześnie p. Dariuszowi Włoszczyńskiemu – inicjatorowi tegoż konkursu.

Katarzyna Żakowska i  Anna Martin były  finalistkami klas III.

Maria Wawrzyniak i Krzysztof Martin zostali laureatami klas I. Finalistą był także Sylwester Boruta.

Dla laureatów przygotowano pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Specjalne podziękowania złożono na ręce wszystkich nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu oraz sponsorów.

Dalsza część uroczystości odbyła się, dzięki uprzejmości p. Ziemowita Niedźwieckiego – dyrektora Muzeum Okręgowego w Pile, w Skansenie Archeologiczno – Etnograficznym w Osieku n. Not. Na uczestników czekało tam kilka atrakcji, m.in. pokaz walk rycerskich przygotowany pod kierunkiem p. Marka Kułakowskiego – dyrektora Szkoły Podstawowej w Falmierowie, a zaprezentowany przez „rycerzy” Mikołaja i Macieja Kułakowskich, możliwość zwiedzania skansenu pod opieką przewodnika oraz poczęstunek.

Źródło i zdjęcia Urząd Miejski Wyrzysk