Konkurs matematyczno – przyrodniczy „Człowiek i jego środowisko”

Dnia 29 maja 2013r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy odbył się Powiatowy Konkurs matematyczno – przyrodniczy „Człowiek i jego środowisko”, w którym wzięło udział pięć 3 – osobowych drużyn powiatu nakielskiego oraz nasza reprezentacja z Wyrzyska. W składzie tej ostatniej znalazły się następujące osoby: Karolina Śron z klasy Id, Rima Nasrullah kl. IIe oraz Katarzyna Żakowska z klasy IIIc.

Konkurs był podzielony na 2 części. W I etapie dziewczęta z naszego gimnazjum zmagały się z 12 zadaniami otwartymi z dziedziny matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii. Po tej części nasza drużyna uplasowała się na drugim miejscu. II część była bardziej praktyczna. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać po jednym zadaniu z wyżej wymienionych przedmiotów oraz jedno związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Po tej części dziewczyny obroniły dobry wynik, który umożliwił im zdobycie 2. miejsca, tuż za drużyną gospodarzy. Opiekunem podczas konkursu była p. Natalia Charczun.