..\fotki 2012-2013\czerwiec\poetka\IMG_5433.JPG

Spotkanie z poetką i malarką – panią Elzbietą  Wasyłyk

W miniony wtorek, 29 maja nasi gimnazjaliści uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu.  Zostali bowiem zaproszeni do Biblioteki Miejskiej w Wyrzysku na spotkanie z poetką i malarką – panią Elzbietą  Wasyłyk, która jest  profesorem na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczniowie nie znali w ogóle twórczości gościa, z tym większym zainteresowaniem wysłuchali  wykładu o filozofii, sztuce i duchowości każdego człowieka, która może przejawiać się w różnorodnej działalności artystycznej.

Był to intelektualny wstęp do wysłuchania i przeżycia wiersza pt. „Ballada o końcu świata”, nawiązującego swą tematyką do „Apokalipsy” wg św. Jana oraz „Piosenki o końcu świata” Czesława Miłosza. Poetka przedstawiła również szczegółową genezę swojego utworu, który jak przyznała nosiła w sobie od dłuższego czasu.

Podziękowała także za ciepłe przyjęcie i otwartość na nowe doświadczenia. Zachęcała wszystkich zebranych do pracy nad sobą,  do angażowania się w rozwijanie swoich pasji, marzeń i talentów.