Wyróżnienie od władz gminy

Niezwykle miłym akcentem XXXI sesji Rady Miejskiej w Wyrzysku było uhonorowanie osiągnięcia uczennicy wyrzyskiego gimnazjum Katarzyny Kafke, która zwyciężyła w XX edycji Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Doceniając osiągnięcia w konkursie oraz nauce władze gminy na czele z burmistrzem Wyrzyska panią Marią Bratkowską i przewodniczącym Rady Miejskiej w Wyrzysku panem Ireneuszem Przydziałem podarowały jej ultrabooka i nagrodę finansową, a jej opiekun pan Ryszard Sell otrzymał specjalne podziękowania i prezent.

- Nie byłoby takich sukcesów jeśli chodzi o wiedzę młodych ludzi, gdyby nie wieloletnia, długotrwała, owocna praca nauczyciela pana Ryszarda Sella, zajmuje się całą grupą młodzieży, przez wiele lat rozwijając ich wiedzę na temat samorządu, funkcjonowania władzy samorządowej i państwowej. Dzięki temu zaangażował młodych ludzi do udziału w takich konkursach z roku na rok mamy takie efekty. Jest to już drugi sukces, gdyż w 2009 r. Paulina Pikulik podobnie wygrała ten wielkopolski konkurs. Konkurs ten odbywa się tylko do etapu wojewódzkiego i młodzież z takiej małej miejscowości ma takie sukcesy dzięki panu Ryszardowi Sellowi za co chcę mu bardzo podziękować – podkreśliła pani Maria Bratkowska, burmistrz Wyrzyska.

zdjęcia p. Kamila Bąk  http://www.wyrzysk.pl/news.php?readmore=2087