Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla gimnazjum odbyło się 28 czerwca 2013 roku. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, głos zabrała p. dyrektor Małgorzata Charczun, która przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów.

Pani dyrektor podsumowała rok szkolny przypominając wszystkie ważne wydarzenia z życia szkoły, a następnie przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalnego wyczytując nazwiska uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki z poszczególnych części. >>>

Szczególne słowa uznania skierowała do p. Burmistrz Marii Bratkowskiej oraz rodziców, sympatyków i przyjaciół szkoły, dziękując im za okazane wsparcie, zaangażowanie, życzliwość, zrozumienie i całoroczną pracę.

Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody laureatce Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, pierwszoklasistce Marii Wawrzyniak oraz tegorocznej zwyciężczyni konkursu ortograficznego o "Złote pióro dyrektora" Marcelinie Ślepeckiej, a pani Agnieszka Mela-Kartosz, opiekunka Samorządu Uczniowskiego, uhonorowała Pymusa szkoły, którym w tym roku został Daniel Rola.

Po wystąpieniu pani dyrektor podsumowania osiągnięć uczniów w sporcie dokonał dyrektor Sławomir Gajdziński.

Głos zabrała również pani burmistrz Maria Bratkowska, która podziękowała uczniom za wspaniałe osiągnięcia, nauczycielom za codzienny trud i życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji. Życzenia udanych wakacji i słowa podziękowania za codzienny wysiłek dla nauczycieli wypowiedziała skarbnik Rady Rodziców, p. Kamilla Stańczyk.

Ceremonię przekazania sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu poprowadził pan dyrektor Sławomir Gajdziński.

W dalszej części uroczystości swoje świadectwa oraz nagrody książkowe odebrali uczniowie, którzy osiągnęli w roku szkolnym 2012 / 2013 średnią ocen powyżej 4,75. >>>

Po nich wystąpili wyróżnieni sportowcy otrzymując dyplomy, książki oraz pamiątkowe statuetki.

Przyszedł czas na pożegnanie absolwentów, którym świadectwa ukończenia szkoły wręczały wychowawczynie i dyrekcja szkoły, zaś uczniowie klas młodszych obdarowali swoich starszych kolegów symbolicznymi kwiatkami.

klasa IIIa                                                      klasa IIIb                                                   klasa IIIc

klasa IIId                                                      klasa IIIe                                                   klasa IIIf

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni wysłuchali krótkiego programu artystycznego, przygotowanego przez uczniów klas IIIf i IIId pod kierunkiem pani Anny Gallas - Ślepeckiej. Uczniowie  żegnając się ze szkołą przekazali swoim kolegom i koleżankom rady, które mają im pomóc dobrze zaplanować i przeżyć dalsza część ich dorosłego życia. Wysłuchaliśmy wzruszającego utworu "Cisza i wiatr" w wykonaniu Dominki Kowalskiej i Patryka Duszczaka a uczennice klasy IIId w pięknych słowach podziękowały nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienną pracę i wysiłek.

Absolwentom jeszcze raz dziękujemy za te wspólnie spędzone trzy lata i życzymy jasnych dni i ładu w duszy, prostej ścieżki w gąszczu codzienności. Niech wasze serca będą wolne od nienawiści a ręce pełne dobrych czynów.

Anna Gallas - Ślepecka

galeria zdjęć >>>