STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

Publikacje nauczycieli

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Wybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 

Bokserski talent naszej szkoły

Przez nasze gimnazjum przewinęło się wielu uczniów, lecz część z nich wyróżniała się wielką pasją w dziedzinie sportu czy nauki. Jedną z tych osób jest właśnie Weronika Gwit - uczennica klasy IIIa, zaś po lekcjach - zawodniczka Sparty Złotów.  Nasza koleżanka trenuje boks dopiero od dwóch lat, a już ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. II miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim pod patronatem Burmistrza Miasta Złotowa Stanisława Wełniaka, III miejsce w I Turnieju Kwalifikacyjnym do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kobiet w Boksie, czy też brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi.

Polski Komitet Olimpijski przyznał jej również II-gie Kółko Olimpijskie, co tylko potwierdza, jak wiele wysiłku i pracy Weronika wkłada w swoje treningi. Warto także zaznaczyć, że choć nie ma okazji reprezentować naszej szkoły w swojej dyscyplinie, to i tak angażuje się na zawodach z piłki ręcznej oraz nożnej, gdzie zajmuje pozycję bramkarza, uniemożliwiając tym samym drużynie przeciwnej zdobycie wielu bramek. Każdy, kto zna Weronikę, wie, że jest to miła i skromna osoba, a jej osiągnięcia nie mają wpływu na jej relacje z rówieśnikami.

Naszej koleżance należą się ogromne gratulacje, gdyż swoją postawą i dążeniem do celu udowadnia nam, że tylko ciężka praca może nas do czegoś doprowadzić. Weroniko, mamy nadzieję, że już za parę lat usłyszymy o Tobie podczas wręczania medali olimpijskich, czego Ci bardzo życzymy.

 

                                                                                                              Aneta Witkowska IIIe