STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

Publikacje nauczycieli

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Wybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 

Aneta Witkowska czwarta w Wielkopolsce

Aneta Witkowska z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie zajęła wysokie 4 miejsce w finale wojewódzkim „XXI  Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” uzyskując tytuł laureata. Tym samym podtrzymała tradycję znakomitych wyników gimnazjalistów z grodu nad Łobżonką w tym niełatwym konkursie o randze wojewódzkiej.

Tegoroczny finał odbył się w Żychlinie koło Konina. W gronie 60 uczniów reprezentujących 30 powiatów z naszego województwa znalazła się dwuosobowa ekipa z  wyrzyskiego gimnazjum, podopieczni Ryszarda Sella – Aneta Witowska i Krzysztof Martin, którzy byli jednocześnie przedstawicielami powiatu pilskiego. Z każdego powiatu mogą uczestniczyć w decydującej rozgrywce zaledwie dwie osoby. Po eliminacjach szkolnych, w których startowało prawie 1800 uczniów z Wielkopolski i przebrnięciu etapu powiatowego doszło do etapu kulminacyjnego. Finał wojewódzki składał się z części pisemnej dla wszystkich uczestników  i części ustnej dla najlepszej ósemki. Ostatecznie do wąskiego finału awansowała Aneta, która w obecności publiczności wśród których byli przedstawiciele władzy samorządowej wykazała się odpornością psychiczną i zdobyła zaszczytne 4 miejsce, najlepsze wśród startujących dziewcząt. W nagrodę otrzymała cenne nagrody z rąk przewodniczącej jury Elżbiety Siudaj – Pogodskiej i senatora RP – Ireneusza Niewiarowskiego. Warto dodać, iż o krok od awansu do tej części finału był jej kolega Krzysztof, który jednak za rok stanie przed jeszcze jedną szansą. Uczniowie musieli wykazać się znajomością problematyki samorządu lokalnego, Unii Europejskiej, funkcjonowania państwa, zasad demokracji, konstytucji RP i zagadnień gospodarczych.

W przypadku znaczącego osiągnięcia Anety zaprocentowała ciężka, dwuletnia praca uczennicy na zajęciach kółka samorządowego i na innych spotkaniach pozalekcyjnych, które wspólnie odbywaliśmy oraz olbrzymia determinacja uczennicy w dążeniu do wyznaczonego celu – powiedział opiekun wyrzyskiej gimnazjalistki. – Warto zaznaczyć, iż po drodze do tego sukcesu był udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej, gdzie Aneta wykonała m. in. bezbłędnie oceniony przez komisję jury projekt edukacyjny. W eliminacjach szkolnych i na zawodach powiatowych w konkursie o samorządzie nie miała sobie równych pewnie w obu przypadkach zwyciężając.

W ten sposób Aneta znalazła się  w zacnym i coraz liczniejszym gronie szkolnych laureatów tego wojewódzkiego konkursu, gdzie już dwukrotnie nasze przedstawicielki okazały się najlepsze w Wielkopolsce. Niech będzie to zachętą dla innych, iż warto ciężko pracować, a efekty na pewno będą w niedalekiej przyszłości.

                                                                                                                                          R. S.