Podsumowanie VI Powiatowego Konkursu Matematycznego

17  maja 2014 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum,  nad którym patronat sprawowały Wielkopolski Kurator Oświaty i Burmistrz Wyrzyska.  Inicjatorem powstania tego konkursu i osobą odpowiedzialną za jego przeprowadzenie jest pan Dariusz Włoszczyński – nauczyciel matematyki w osieckim gimnazjum.

14 czerwca 2014 r. dokonano podsumowania tych matematycznych zmagań.  W etapie szkolnym VI edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego udział wzięło 371 uczniów z 13 gimnazjów powiatu pilskiego. Do finału zakwalifikowano 74 spośród nich. Wśród 20 laureatów i wyróżnionych uczniów znalazło się aż 5 z naszego gimnazjum.

W kategorii klas pierwszych I miejsce zajął Krzysztof Jaśkiewicz z klasy Ia, a Rania Nasrullah z klasy Ic - V miejsce (wyróżnienie). W kategorii klas drugich nasi gimnazjaliści uzyskali dwa wyróżnienia: Maria Anna Wawrzyniak z klasy IIa za zajęcie IV miejsca i Krzysztof Martin z klasy IIb za zajęcie V miejsca. Bardzo dobrze zaprezentowała się  Rima Nasrullah z klasy IIIe, która zajęła II miejsce wśród trzecioklasistów. Gratulujemy!

Pani burmistrz Maria Bratkowska oraz przedstawiciele firm: Philips Lighting Poland S.A. oraz Zakłady Rolniczo-Przemysłowe Farmutil HS. - (fundatorzy nagród) wręczyli laureatom i osobom wyróżnionym pamiątkowe dyplomy, puchary i cenne nagrody w postaci smartfonów, tabletów i książek.

I miejsce kl. I - Krzysztof Jaśkiewicz                                                       IV miejsce kl. I - Rima Nasrullah

II miejsce kl. III - Rima Nasrullah                                                V miejsce kl. II - Krzysztof Martin

Specjalne podziękowania złożono na ręce wszystkich nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu oraz sponsorów.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Skansenie Archeologiczno – Etnograficznym w Osieku n. Not. Na uczestników czekało tam kilka atrakcji, m.in. pokaz multimedialny związany z archeologią, możliwość zwiedzania skansenu pod opieką przewodnika oraz poczęstunek.