Konkurs Historia i Współczesność Ziemi Wyrzyskiej

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią 6.06.2014r. odbyła się XIV edycja gminnego konkursu „Historia i Współczesność Gminy Wyrzysk”. Motywem przewodnim konkursu było podkreślenie walorów turystycznych Ziemi Wyrzyskiej. Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku reprezentowali następujący uczniowie Maria Wawrzyniak, Krzysztof Martin oraz Mateusz Brzuchalski. Uczniowie odpowiadali na pytania testowe, a grupa, która uzyskała najlepsze wyniki, musiała też przygotować odpowiedzi ustne zadaniami ustnymi.

Pytania dotyczyły historii gminy, wydarzeń politycznych, znanych obiektów, postaci publicznych oraz wydarzeń najnowszych. Ostatecznie Maria Wawrzyniak zajęła bardzo dobre II miejsce  tracąc zaledwie 1 punkt do koleżanki z Falmierowa, Krzysztof Martin zajął natomiast miejsce IV. Gratulujemy.