STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

Publikacje nauczycieli

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Wybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 

„Czy języka niemieckiego można uczyć się przez zabawę?”

10  czerwca uczennice klasy IIa Weronika Mrotek, Aleksandra Piojda, Karolina Olszewska, Marta Wilczyńska, Marta Żądło oraz Martyna Balcerowska z klasy II b zaprezentowały swój projekt edukacyjny, który realizowały pod opieką pani Anny Gallas – Ślepeckiej.

Projekt nosił tytuł „Czy języka niemieckiego można uczyć się przez zabawę?” Uczennice postanowiły pobawić się w teatr. Wybrały scenariusz przedstawienia „Rotkäppchen” (Czerwony Kapturek), do którego przygotowały scenografię, stroje, podkład muzyczny i przy pomocy nauczyciela opracowały zadania dla pierwszoklasistów, bowiem celem projektu było nauczenie młodszych kolegów kilkunastu słów pojawiających się w treści bajki. Największym wyzwaniem dla aktorów było nauczenie się własnych kwestii w języku niemieckim, ale i z tym zadaniem poradziły sobie znakomicie.

Uczniowie klas I z uwagą obejrzeli przedstawienie, a następnie 3-osobowe drużyny z każdej klasy wzięły udział w trzech konkurencjach językowych przygotowanych przez starsze koleżanki. Były to  wykreślanka wyrazowa, krzyżówka i quiz. Po wyrównanej walce I miejsce zdobyła klasa Ib pokonując w dogrywce klasę Id. Zwycięska drużyna otrzymała od Czerwonego Kapturka słodką niespodziankę dla całej klasy.