„Czy języka niemieckiego można uczyć się przez zabawę?”

10  czerwca uczennice klasy IIa Weronika Mrotek, Aleksandra Piojda, Karolina Olszewska, Marta Wilczyńska, Marta Żądło oraz Martyna Balcerowska z klasy II b zaprezentowały swój projekt edukacyjny, który realizowały pod opieką pani Anny Gallas – Ślepeckiej.

Projekt nosił tytuł „Czy języka niemieckiego można uczyć się przez zabawę?” Uczennice postanowiły pobawić się w teatr. Wybrały scenariusz przedstawienia „Rotkäppchen” (Czerwony Kapturek), do którego przygotowały scenografię, stroje, podkład muzyczny i przy pomocy nauczyciela opracowały zadania dla pierwszoklasistów, bowiem celem projektu było nauczenie młodszych kolegów kilkunastu słów pojawiających się w treści bajki. Największym wyzwaniem dla aktorów było nauczenie się własnych kwestii w języku niemieckim, ale i z tym zadaniem poradziły sobie znakomicie.

Uczniowie klas I z uwagą obejrzeli przedstawienie, a następnie 3-osobowe drużyny z każdej klasy wzięły udział w trzech konkurencjach językowych przygotowanych przez starsze koleżanki. Były to  wykreślanka wyrazowa, krzyżówka i quiz. Po wyrównanej walce I miejsce zdobyła klasa Ib pokonując w dogrywce klasę Id. Zwycięska drużyna otrzymała od Czerwonego Kapturka słodką niespodziankę dla całej klasy.