Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla gimnazjum odbyło się 27 czerwca 2014 roku. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Charczun, która przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów.

Pani dyrektor podsumowała rok szkolny przypominając wszystkie ważne wydarzenia z życia szkoły, a następnie przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalnego wyczytując nazwiska uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki z poszczególnych części. >>>

Szczególne słowa uznania skierowała do Pani Burmistrz Marii Bratkowskiej oraz rodziców sympatyków i przyjaciół szkoły dziękując im za okazane wsparcie, zaangażowanie, życzliwość, zrozumienie i całoroczną pracę.

W dalszej części uroczystości Pani dyrektor wręczyła laureatce Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, drugoklasistce Marii Wawrzyniak nagrodę za zwycięstwo w tegorocznymi konkursie ortograficznym o "Złote pióro dyrektora". Pani Agnieszka Mela-Kartosz, opiekunka Samorządu Uczniowskiego, uhonorowała Pymusa szkoły, którym w tym roku została Rima Nasrullah.

Po wystąpieniu Pani dyrektor podsumowania osiągnięć uczniów w sporcie dokonał Pan dyrektor Sławomir Gajdziński. Wręczył nagrodę pieniężną dla Sportowca roku – Jakuba Bazeli.

Następnie Pani Kamilla Stańczyk skarbnik Rady Rodziców życząc uczniom udanych wakacji podziękowała również nauczycielom za codzienny wysiłek.

Ceremonię przekazania sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu poprowadził Pan dyrektor Sławomir Gajdziński.

W dalszej części uroczystości swoje świadectwa oraz nagrody książkowe odebrali uczniowie, którzy osiągnęli w roku szkolnym 2013 / 2014 średnią ocen powyżej 4,75. >>>

Po nich wystąpili wyróżnieni sportowcy otrzymując dyplomy, książki oraz pamiątkowe statuetki.

Przyszedł czas na pożegnanie absolwentów, którym świadectwa ukończenia szkoły wręczali wychowawcy i dyrekcja szkoły, zaś uczniowie klas młodszych obdarowali swoich starszych kolegów symbolicznymi kwiatkami.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni wysłuchali krótkiego programu artystycznego, przygotowanego przez uczniów klas III pod kierunkiem pani Małgorzaty Brzezińskiej i pana Jacka Onoszki. Uczniowie  żegnając się ze szkołą przekazali kolegom i koleżankom swoje refleksje na temat szkoły, które nasunęły im się po trzech latach nauki w gimnazjum.

Absolwentom jeszcze raz dziękujemy za te wspólnie spędzone trzy lata i życzymy dalszych sukcesów w dorosłym życiu.

Jacek Onoszko

GALERIA ZDJĘĆ >>>