5 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jej hasłem przewodnim były słowa: "Nauczmy się tego kraju na pamięć". To bardzo ważne, by czcić, kultywować, pamiętać... Gdyby nie nasi przodkowie "wolność" byłaby dla nas tylko pustym frazesem.

Uczniowie klasy I c oraz szkolny zespół wokalny przygotowali słowno-muzyczną interpretację wierszy oraz pieśni patriotycznych. Przypomnieli wszystkim okoliczności, w których powstawała pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja. Na koniec przedstawili prezentację multimedialną, przybliżającą sylwetki twórców Konstytucji 3 Maja.

Organizatorkami akademii były p. A. Kozimor, p. L. Troczyńska oraz p. A. Rummel.