STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

Publikacje nauczycieli

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Wybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 

Krzysztof Martin wicemistrzem Wielkopolski

Wielkim sukcesem dla Krzysztofa Martina z klasy III b Gimnazjum  im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku zakończyła się 22.edycja „Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”. Gimnazjalista reprezentujący powiat pilski i gminę Wyrzysk uzyskał tytuł laureata zdobywając II miejsce w finale wojewódzkim, tego cenionego konkursu, który w tym roku odbył się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W zawodach uczestniczył także inny nasz uczeń Krzysztof Jaśkiewicz z klasy II a, który znalazł się także w czołówce najlepszych tego konkursu.

Przypominamy, iż nasi uczniowie wygrali w maju br. eliminacje powiatowe i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 16 czerwca 2015 roku w Żychlinie koło Konina. Finałowa rozgrywka składała się z części pisemnej dla wszystkich uczestników – każdy powiat z naszego województwa miał dwóch reprezentantów  oraz z części ustnej dla najlepszej ósemki. Pytania konkursowe obejmowały trudne zagadnienia z samorządu lokalnego, demokracji, konstytucji RP oraz Unii Europejskiej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli kuratorium, ośrodka metodycznego dla nauczycieli  oraz wójtów i burmistrzów z naszego województwa.  Nasz reprezentant Krzysztof Martin uzyskał po pierwszym etapie czwartą lokatę kwalifikując się do części ustnej. W tej fazie wykazał się sporą odpornością psychiczną i ostatecznie awansował na drugie miejsce.

O krok od awansu do decydującej fazy był Krzysztof Jaśkiewicz, któremu zabrakło zaledwie jednego punktu do awansu do II rundy. Krzysztof Martin w nagrodę odebrał smartfona i inne nagrody od Ireneusza Niewiarowskiego – senatora RP oraz  jednocześnie przewodniczącego Towarzystwa Samorządowego i przewodniczącego Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.   Zaprocentowała ciężka dwuletnia praca, poparta silną wolą i ambicją ucznia, który sumiennie uczestniczył w zajęciach kółka samorządowego i licznych konsultacjach. W ten sposób gimnazjalista znalazł się w zacnym gronie sporej grupy już wyróżnionych w tym konkursie uczniów z naszej szkoły na przestrzeni ostatnich kilku lat.

                                                                                                           R. S.