Gimnazjalny spływ kajakowy

22 maja 2015 r. odbył się spływ kajakowy, w którym brała udział młodzież z Gimnazjum w Wyrzysku. Opiekunami kajakarzy oprócz nauczycieli p. Sławomira Gajdzińskiego i p. Sławomira Nowaka byli również rodzice p. Dorota Szpott i p. Jarosław Kędzior. W spływie wzięło udział 23 uczniów. Z pomysłem zorganizowania tej bardzo ciekawej formy aktywności fizycznej wyszedł zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimpia" Wyrzysk, który był także jej sponsorem. Organizacja całej wyprawy (kajaki, opieka ratowników wodnych) została powierzona firmie pana Grzegorza Dudko. Profesjonalne podejście ratowników jak i samego p. Grzegorza pozwoliło sprawnie przeprowadzić cały spływ.

O godz. 8.30 uczestnicy wyjechali autokarem szkolnym sprzed budynku gimnazjum. Do miejscowości Dorotowo, gdzie rozpoczął się spływ, wszyscy dotarli w dobrych humorach, tym bardziej że pogoda dopisywała. Podczas wyprawy młodzież mogła podziwiać piękno przyrody rzeki Łobżonki oraz przyległych do niej terenów. Po dopłynięciu do miejscowości Witrogoszcz, gdzie zakończono spływ, uczestnicy imprezy zostali ugoszczeni pyszną grochówką, pieczonymi ziemniakami, herbatą, kawą i plackiem drożdżowym. Apetyty dopisywały wszystkim, bo i wysiłek związany z wiosłowaniem był znaczny.

Młodzież jeszcze długo w szkole wspominała zabawne sytuacje związane z wyprawą. Można zatem odnieść wrażenie, że ta forma czynnego wypoczynku przypadła im do gustu. Niektórzy uczniowie już pytali organizatorów, czy jest planowany kolejny taki wyjazd.