Finał VII Powiatowego Konkursu Matematycznego

Dnia 16 maja 2015 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła w Osieku nad Notecią odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum. Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Walkowiak oraz starosta powiatu pilskiego pan Franciszek Tamas. Inicjatorem powstania konkursu jest nauczyciel matematyki w osieckim gimnazjum pan Dariusz Włoszczyński. Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 283 uczniów. W tegorocznej edycji komisja konkursowa wyłoniła 63 finalistów. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Anna Wawrzyniak z kl. IIIa, Krzysztof  Martin z klasy IIIb, Krzysztof Jaśkiewicz z klasy IIa, Artur Lisowski z klasy IIa i Natalia Senska z klasy Id. Finaliści zmierzyli się z pięcioma zadaniami otwartymi o zróżnicowanym stopniu trudności. Wyniki poznamy pod koniec maja, a uroczystość rozdania nagród laureatom i osobom wyróżnionym odbędzie się 13 czerwca 2015 r.