XV KONKURS „HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ ZIEMI WYRZYSKIEJ”

Dnia 4 maja 2015 roku, w Gimnazjum w Wyrzysku, odbyła się kolejna, XV edycja GMINNEGO KONKURSU „HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ ZIEMI WYRZYSKIEJ”.

Tegoroczne zmagania konkursowe otworzyła pani dyrektor Małgorzata Charczun. W konkursie wzięło udział 17 uczniów, z czterech szkół podstawowych:  Falmierowa, Kosztowa, Osieka i Wyrzyska oraz dwóch gimnazjów z Osieka i Wyrzyska.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w następującym składzie: przewodniczący Marek Kułakowski, Wojciech Sobiech, Beata Wachowiacz, Edyta Marzoch-Gryczka, a także sekretarz Ilona Brukwicka i gość honorowy pani Barbara Piorunowska prezes Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska.

W części pisemnej uczniowie odpowiadali na zestaw 30 pytań dotyczących odległej  historii Wyrzyska oraz wydarzeń ostatnich 25 lat samorządności w Gminie Wyrzysk. Komisja oceniła prace i wyłoniła 6 osób, które przeszły do drugiego, ustnego etapu. Punkty z obydwu etapów tworzyły punktację końcową.

I miejsce Krzysztof Martin – Gimnazjum Wyrzysk

II miejsce Maria Wawrzyniak – Gimnazjum Wyrzysk

III miejsce Mateusz Brzuchalski – Gimnazjum Wyrzysk

IV miejsce Kajetan Pinkowski – Gimnazjum  Osiek

V miejsce ex quo – Kacper Wachowski i Dominik Gdaniec - SP Falmierowo

Nagrody ufundował Urząd Miejski w Wyrzysku.

Zwycięzcom, oraz wszystkim pozostałym uczestnikom, gratulujemy wiedzy na temat historii naszej Małej Ojczyzny. Udział w konkursie brali: Mateusz Brzuchalski, Mirosław Deja, Aleksandra Dudek, Dominik Gdaniec, Michał Kowalski, Paulina Lewandowska, Krzysztof Martin, Julia Mocek, Wiktoria Mróz, Kajetan Pinkowski, Bartosz Rogoża, Igor Rumiński, Jakub Wachowiak, Wiktoria Wachowska, Kacper Wachowski, Maria Wawrzyniak, Michalina Wiśniewska.

Mamy nadzieję, że konkurs w kolejnych latach będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem.

Agnieszka Mela - Kartosz