"Śpiąca królewna – wersja współczesna"

Grupa uczniów z klasy drugiej IIc  oraz IId  jako projekt gimnazjalny zrealizowała  spektakl pt, "Śpiąca królewna – wersja współczesna", który został zaprezentowany 2 czerwca 2015 roku na godzinach wychowawczych klas II. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Agnieszka Rummel. W klimat bajkowy wprowadziła uczniów  Weronika Bąk wykonując piosenkę Małgorzaty Ostrowskiej pt. ”W krainę baśni”. Natomiast Nicola Wacholc zaprezentowała liryczną balladę A. Lipnickiej o Śpiącej królewnie.

Najwięcej emocji i braw otrzymali chłopcy tańczący do piosenki zespołu Misters pt. ”Śpiąca królewna”. Celem głównym projektu  było poznanie tajników gry aktorskiej, pogłębienie wiedzy z literatury,  języka ojczystego poprzez przedstawienia teatralne, które było efektem końcowym projektu. Chodziło również o kształtowanie otwartej, aktywnej i odpowiedzialnej postawy oraz wyrabianie umiejętności wystąpień publicznych. Najważniejsze było chyba jednak zdobycie umiejętności pracy w zespole, rozmowy, kulturalne dyskusje, wspólne tworzenie planów, dzielenie się pracą i wspólne branie odpowiedzialności za końcowy efekt oraz wyzwolenie w uczniach ich ekspresji  twórczej.

więcej zdjęć >>>