Rekolekcje

Czas rekolekcji to moment zadumy, który pozwala nam się zatrzymać i zastanowić nad sensem Zmartwychwstania.

Od poniedziałku 30 marca do środy 1 kwietnia odbywały się w naszym gimnazjum nauki rekolekcyjne. W ich trakcie uczniowie obejrzeli film pt. „Listy do Boga” oraz program dokumentalny „Świadectwo narkomana”. Przygotowano również piękną inscenizację o św. Janie Pawle II pt. „Kawiarniane wspomnienia”. W poszczególne role wcielili się uczniowie klas Ia i Ib: Marta Pufhal, Kinga Szafran, Martyna Brzykcy, Martyna Urban, Julia Banach, Angelika Łukasik, Agata Kędzior, Klaudia Tomaszewska, Julia Matysiak oraz Jan Sikorski. Najważniejsza rola – Karola Wojtyły – przypadła Szymonowi Chuchli. Widzowie prześledzili losy papieża od wczesnej młodości aż do jego śmierci. Inscenizacja przeplatana była ulubionymi pieśniami świętego, których aranżacje przygotowali uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Agnieszki Rummel. Mogliśmy również usłyszeć głos papieża z historycznych nagrań, które zgromadziła w prezentacji multimedialnej pani Lidia Troczyńska.

Efektem rekolekcji są przepiękne prace plastyczne ( „Stacje Drogi Krzyżowej” ) oraz literackie („List do Boga”) wykonane ostatniego dnia.

W organizację rekolekcji zaangażowali się wszyscy katecheci. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym, którzy nas wsparli: p. Agnieszce Rummel, p. Lidii Troczyńskiej oraz p. Małgorzacie Brzezinskiej. Jesteśmy pewni, że kazania głoszone przez misjonarza ze Zgromadzenia Świętej Rodziny z Górki Klasztornej na długo pozostaną w sercach naszych podopiecznych i pozwolą im właściwie przeżyć nadchodzący czas świąt.

Wyniki konkursu plastycznego „Stacje Drogi Krzyżowej”

I miejsce – klasa IIIa: Aleksandra Piojda, Weronika Mrotek, Sandra Konopa i Karolina Olszewska
II miejsce – klasa Ia: Michał Jackowski, Karol Czechowicz, Zuzanna Kozłowska, Julia Matysiak, Paulina Nalewajska, Aleksandra Rzyduch
III miejsce – klasa IIa