„Poezja jest drugą twarzą duszy”- spotkanie z miejscowymi poetami

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Wyrzysku zorganizowali  spotkanie poetyckie miejscowych twórców. Sylwetki poetów przedstawiła p. Zuzanna Przeworska – dziennikarka, poetka.

Bohaterami tej uroczystości byli Barbara  Wilk, Karolina Sałdecka,  Agnieszka Spirydow, Maksymilian Łoboda, Zdzisław Seroka, Marek Kułakowski. Organizatorzy przygotowali również wystawkę utworów p. Michała Mędlewskiego, nieżyjącego już poety – wyrzyszczanina. Zaproszono na to spotkanie córkę i wnuczkę p. Mędlewskiego – p. Bożenę Pankowską, która przybliżyła nam postać pana Michała i opowiedziała kilka ciekawostek z życia rodzinnego i wspólnego spędzania czasu z ojcem.

Udział w tym wieczorze miały  także uczennice naszej szkoły Marta Wilczyńska, Maria Wawrzyniak, Sara Szpot, Oliwia Raczyńska, Nicola Wacholc, Katarzyna  Kłodawska i Angelika Pietrysiak, które recytowały wiersze wymienionych wyżej autorów. Na zakończenie imprezy Maria i Marta wręczyły pani Zuzannie Przeworskiej tomik twórczości naszych uczniów pn. „Czas to ludzie, bo to ludzie tworzą czasy”.