X Turniej o Puchar Wójta Gminy Miasteczko Krajeńskie

29 kwietnia 2015r. do Miasteczka Krajeńskiego przybyło dziewięć drużyn, aby wziąć udział w turnieju o Puchar Wójta Gminy Miasteczko Krajeńskie. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje z: Gimnazjum w Wyrzysku, Gimnazjum w Połajewie, Gimnazjum w Gołańczy, Gimnazjum w Białośliwiu, Gimnazjum nr 3 w Złotowie, Gimnazjum w Budzyniu, Zespół Szkół nr 3 w Pile, Zespół Szkół w Miasteczku Krajeńskim i Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Udział tych drużyn gwarantował wysoki poziom turnieju. Reprezentacje wymienionych szkół w ostatnich latach zdobywają tytuły mistrzów w swoich powiatach. Trzy zespoły tj. Zespół Szkół nr 3 w Pile, Gimnazjum w Budzyniu i Gimnazjum w Gołańczy aktualnie startuje w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Dodatkową motywacją dla drużyn była szansa zdobycia trofeum zwycięzcy turnieju po raz trzeci, przed tą szansą stanęły drużyny z Gimnazjum w Wyrzysku, Zespół Szkół w Miasteczku Krajeńskim, Gimnazjum w Połajewie i Gimnazjum w Budzyniu. Niespodziankę sprawiły wszystkim drużynom aktualne mistrzynie powiatu Piła, czyli reprezentacja Zespółu Szkół nr 3 w Pile. Po pasjonującym pojedynku pokonały zespół z Miasteczka Krajeńskiego i wygrały turniej. Dla dziewcząt z Gimnazjum w Wyrzysku należą się duże słowa uznania, gdyż w meczu rozgrywanym z Zespołem Szkół nr 3 w Pile zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Po końcowej syrenie ogłaszającej zakończenie meczu wynik był 7:6, niekorzystny dla wyrzyszczanek. Pocieszeniem dla naszych dziewczyn może być fakt, że reprezentacja z Zespołu Szkół 3 w Pile w br. szkolnym w rywalizacji gimnazjów przegrała tylko raz i to z naszymi dziewczętami. W Miasteczku Krajeńskim zabrakło niewiele, aby sprawić kolejną sensację sportową. W pozostałych meczach wyniki były następujące: Gimnazjum Wyrzysk – Gimnazjum Gołańcz (5:5), Gimnazjum Wyrzysk – Gimnazjum Budzyń (3:8), Gimnazjum Wyrzysk – Gimnazjum Połajewo (5:3).

Naszą reprezentację stanowiły: Iwona Kraczek (bramkarz), Karolina Pasternak (bramkarz), Patrycja Bogacka, Edyta Madaj, Agata Kędzior, Natalia Roczyńska, Weronika Kotarak, Weronika Speyer, Manuela Barabasz, Ania Filip, Martyna Urban i Aleksandra Komar. W naszym zespole szczególne umiejętności gry w piłkę ręczną zaprezentowały dziewczyny: Iwona Kraczek, Edyta Madaj i Patrycja Bogacka. Iwona Kraczek została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w drużynie wyrzyskiej.

Gratuluję wszystkim naszym reprezentantkom, szczególnie, że trzon reprezentacji to uczennice klas trzecich. To bardzo dobrze wróży na przyszłość. Mam nadzieję, że młode zawodniczki wytrwają i będą dumnie kroczyć po kolejne zwycięstwa, podobnie jak ich starsze poprzedniczki.

Opiekun drużyny – Sławomir Gajdziński