24 godzinny bieg charytatywny

W dniach 16-17 kwietnia 2016 r. w Osieku nad Notecią został zorganizowany bieg charytatywny, który miał na celu zebranie pieniędzy na protezę nogi dla gimnazjalistki. Celami drugorzędnymi była popularyzacja biegania i integracja środowisk biegaczy, chodziarzy nording walking oraz wszystkich ludzi lubiących ruch na świeżym powietrzu. Impreza pod patronatem pani Burmistrz Wyrzyska Bogusławy Jagodzińskiej przyciągnęła wielu sponsorów i ludzi dobrej woli. Zasada zbiórki była prosta. Każda osoba chętna pobiegać lub pochodzić wokół boiska na bieżni lekkoatletycznej zobowiązana była do złożenia skromnego datku. Po biegu można było skorzystać z zaplecza gdzie czekały ciepłe napoje, kiełbasa z grilla, ciasto.

Ciągłość biegu zapewnił klub biegowy działający przy Klubie Sportowym Orzeł Osiek. Od godziny 15.00 w sobotę przez następne 24 godziny na bieżni zawsze znajdowała się chociaż jedna biegnąca osoba. W sumie w całym przedsięwzięciu wzięło udział około 1500 osób. Wśród nich znaleźli się też przedstawiciele naszego gimnazjum. Pani Anna Ślepecka, pani Joanna Sadłowska dzielnie w sobotę i niedzielę maszerowały na kijkach by wesprzeć akcję. W niedzielę dołączył do nich pan Sławomir Nowak, który również dołożył kilkadziesiąt okrążeń biegu.

Podsumowując można powiedzieć, że całe przedsięwzięcie zostało dobrze przygotowane. Zostało zebrane ok. 16820 zł; co pozwoli na zakup protezy dla dziewczynki z Osieka nad Notecią.