Wycieczka do Kołobrzegu

W dniu 3 czerwca pierwszoklasiści z klas: I a, I b, I d pod opieką nauczycieli Izabeli Duszczak, Anny Kozimor, Sławomira Nowaka i Ryszarda Sella udali się na polskie morze do Kołobrzegu. Pogoda dopisała było słonecznie i ciepło, co tylko podniosło atrakcyjność tej eskapady nad Bałtyk.

Wycieczka miała walor edukacyjno – rekreacyjny. Najpierw gimnazjaliści udali się do muzeum oręża polskiego. Muzeum powstało w 1963 roku i ma w swoich zasobach broń ze średniowiecza. Można tam podziwiać armaty, czołgi, samochody i samoloty. W gablotach są liczne mundury i pociski i szable używane w czasie walk. To była ciekawa lekcja historii. Następnie uczniowie na promenadzie i bulwarach podziwiali walory turystyczne tego polskiego miasta nad morzem Bałtyckim. Po spacerze można było wykorzystać czas na plaży. Były zabawy i gry, zaś niektórzy wykorzystali piękną pogodę i skorzystali z promieni słonecznych. W miłych humorach uczestnicy wycieczki po kilu godzinach wrócili pełni wrażeń do grodu nad Łobżonką.

R. S.