Finał III Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego
dla Gimnazjalistów w Krzywoustym

12 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego odbył się finał III Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Atrakcyjność konkursu polega nie tylko na doborowym towarzystwie uczestników, ale przede wszystkim na starannym doborze zadań, który powoduje, że uczestnictwo w konkursie jest prawdziwą ucztą intelektualną dla uczniów zainteresowanych matematyką.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym – w macierzystej szkole 31.03.2016r. oraz międzypowiatowym – w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Gimnazjaliści mieli do rozwiązania 5 zadań w ciagu 90 minut. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności rywalizacji w dziedzinie matematyki. Po zakończeniu zmagań konkursowych gimnazjaliści zostali zaproszeni na krótką prezentację przygotowaną przez uczennice klasy pierwszej o swojej klasie. W tym czasie komisja konkursowa pracowała nad oceną rozwiązanych zadań i po upływie 30 minut wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych.

III miejsce zajęła Rania Nasrullah – Gimnazjum w Wyrzysku.
Wyróżnienia uzyskali: Artur Lisowski i Sebastian Tadych – Gimnazjum w Wyrzysku.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i drobne upominki ufundowane przez I LO i sponsorów. Gratulujemy wszystkim laureatom Konkursu oraz nauczycielom – opiekunom, którzy przyczynili się do sukcesu uczniów.

Michał Kozimor

Na zdjęciu laureaci i wyróżnieni w konkursie