Wieczór poezji

16 maja w poniedziałkowy wieczór podczas wywiadówki uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielkami p. Agnieszką Rummel oraz p. Agnieszką Krzycką zorganizowali wieczór poezji. Spotkanie poświęcone było twórczości Agnieszki Osieckiej, poetce, autorce tekstów piosenek, pisarce, którą ludzie pokochali za jej wrażliwość literacką. Osiecka pisała piosenki dla wielu znanych wokalistów takich jak: Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski, Violetta Villas czy Magda Umer.

Na początku spotkania uczennica klasy III d Weronika Wachowiacz przedstawiła krótką prezentację o życiu i twórczości poetki. Następnie młodzież z gimnazjum recytowała wiersze poetki. Między prezentowanymi wierszami chórzyści z kółka muzycznego wykonali piękne piosenki, do których słowa napisała Agnieszka Osiecka. Pamiętajmy ją nie tylko jako poetkę i autorkę tekstów, ale również jako wrażliwego człowieka, który potrafił dojrzeć w ludziach to, co najpiękniejsze.