Lekcja biblioteczna

24.05.2016 r. o godzinie 11:15 młodzież gimnazjalna z klas IIId,c,e pod opieką pani Małgorzaty Brzezinskiej i pani Agnieszki Rummel wzięła udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej i przeprowadzonej przez Bibliotekę Publiczną w Wyrzysku. Celem spotkania było omówienie wybranych aspektów funkcjonowania biblioteki. Poruszono temat historii bibliotek, ich podziału, sposobu udostępniania zbiorów, gromadzenia i opracowywania książek. Po części teoretycznej, uczniowie przystąpili do rozwiązywania przygotowanych dla nich zadań. Były to: krzyżówki tematyczne, poszukiwanie określanych egzemplarzy książek oraz wyjaśnianie pojęć związanych z książką i biblioteką. Przy niewielkiej pomocy dyżurujących bibliotekarek, wszystkie grupy poradziły sobie z zadaniami, dlatego w nagrodę, każda drużyna otrzymała słodką niespodziankę.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęci młodzież do korzystania ze zbiorów bibliotecznych i spowoduje częstsze odwiedziny, nie tylko po obowiązujące lektury.