KONCERT CHÓRU SZKOLNEGO „RAZEM” W RZĘSZKOWIE

14 czerwca br. odbyły się w Rzęszkowie regionalne obchody jubileuszu 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich. Chór szkolny „Razem” pod dyrekcją Agnieszki Rummel miał zaszczyt uświetnić uroczystość swoimi występami. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed zacną i licznie zgromadzoną w pałacu publicznością w trzech odsłonach.

W pierwszej części goście wysłuchali aranżacji pieśni ludowych wywodzących się z różnych regionów Polski. Przy dźwiękach znanych melodii mogli podziwiać barwne stroje ludowe chórzystów. Następnie wystąpiła Martyna Urban, która przypomniała bardzo znaną piosenkę Anny German pt.: „Tańczące Eurydyki”. Ostatnia odsłona przyniosła diametralną zmianę klimatu. Wokaliści przybliżyli bowiem zebranym młodzieżowe przeboje ostatnich lat – bardzo energetyczne i optymistyczne.

Dodatkowym walorem wyjazdu była możliwość zwiedzenia odrestaurowanych zakątków pałacu oraz przyległego ogrodu, a także skosztowania słodkich wypieków przygotowanych specjalnie dla nas przez organizatorów. Fantastycznie spędzone chwile zostały uwiecznione na licznych fotografiach oraz filmach. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

A. Kozimor i A. Rummel