Drzwi Otwarte

Dnia 2 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się tzw. „DZRZWI OTWARTE” dla uczniów klas VI, przybyłych gości (dzieci, nauczycieli i rodziców) powitał pan dyrektor Sławomir Gajdziński wraz z członkami Rady Rodziców: panią Kamilą Stańczyk i panem Stanisławem Kniołą. Pierwszym etapem zwiedzania Gimnazjum w Wyrzysku były atrakcje przygotowane przez nauczycieli i uczniów na sali widowiskowej. Nasi młodsi koledzy obejrzeli spektakl profilaktyczny w języku niemieckim – jak walczyć z uzależnieniem od komputera i komórki, który przygotowali uczniowie klas IIa i IIb pod opieką p. Anny Gallas-Ślepeckiej. Następnie pan Michał Kozimor przeprowadził turniej matematyczny pomiędzy szóstoklasistami z przybyłych Szkół Podstawowych z: Wyrzyska, Kosztowa i Falmierowa. Ta część spotkania wywołała wiele pozytywnych emocji, z czego bardzo się cieszymy.

Kolejnym punktem programu było bliższe przyjrzenie się naszej placówce, młodzież mogła obejrzeć prace artystyczne wykonane podczas zajęć świetlicowych i wystawę plastyczną uczennicy klasy IIIa Wiktorii Kroplewskiej. Ostatnim elementem były wyjątkowe zajęcia przeprowadzone dla naszych gości, czyli lekcja z dziedziny fizyki i chemii przygotowana przez panią Monikę Nawrocką – Paluszkiewicz i pana Jacka Onoszko, niezwykły język angielski prowadzony przez panie: Annę Nowicką i Aleksandrę Grzybulską oraz ciekawy język polski z elementami zajęć artystycznych pod opieką pani Katarzyny Jaśkiewicz. Mamy nadzieję, że niespodzianki przygotowane dla naszych gości potwierdziły, iż ten etap edukacji jest bardzo ciekawy i twórczy i należy przystąpić do niego bez obaw.