Dzień Kobiet w wyrzyskim gimnazjum

Dnia 7 marca 2016 roku w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku (podczas spotkania z rodzicami) została zaprezentowana pierwsza część projektu „Teatr uczy życia”, który otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miasta i Gminy Wyrzysk. Z okazji Dnia Kobiet mogliśmy obejrzeć spektakl teatralny pt. „Stereotypy są wśród nas’’, oczywiście przedstawienie było poświęcone piękniejszej grupie naszej społeczności – czyli paniom. Uczniowie pod czujnym okiem p. M. Wilczyńskiej przygotowali m.in. parafrazę fragmentów znanej powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Krzyżacy’’. Dekoracje z grupą gimnazjalistów wykonała p. L. Troczyńska , a słodki poczęstunek dla przybyłych rodziców przygotowali m.in. harcerze ,również współpracując z p. L. Troczyńską. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki prezentowane podczas II Międzygimnazjalnego Konkursu Piosenki Angielskiej, który zorganizowały panie: A. Nowicka, A. Grzybulska i A. Rummel. Uczniowie , bawiąc publiczność, przekazali ważne treści etyczne i profilaktyczne, które mają służyć walce ze stereotypami utrudniającymi otwarcie się na świat. Druga część projektu zostanie zaprezentowana 23 maja 2016 roku, a będzie to spektakl wyjątkowy, ponieważ już po raz czwarty zobaczymy na scenie uczniów i nauczycieli. Serdecznie zapraszamy.

więcej zdjęć >>>