Dzień Myśli Braterskiej w gimnazjum w Wyrzysku

W sobotę 27.02. zakończyliśmy obchody Dnia Myśli Braterskiej 2016. To święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Uświadamia nam harcerzom jak jest nas wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, pochodzenia narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają przy ognisku. Harcerskie święto w naszej szkole rozpoczęliśmy już 17.02. organizując dla wszystkich gimnazjalistów III Turniej Harcerski. Na godzinach wychowawczych klasy brały udział w następujących konkurencjach:
• wyrabianiem ciasta na podpłomyki i smażenie ich na ognisku,
• bieg zawodnika w kombinezon OP1 i masce,
• udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej
• układanie ogniska typu studnia
• przygotowanie posłania biwakowego,
• ubijanie piany z białek,
• rozmrażanie zatopionych w kostkach lodu krzyży harcerskich
• obieranie jabłka tak, by skórka była jak najdłuższa .
• rozszyfrowanie hasła

Dziękujemy za aktywny udział wszystkich klas w tej zabawie.

W poniedziałek 22.02.2016r. zorganizowaliśmy harcerski bufet. Były takie oto smakołyki: ciasta, babeczki, rogaliki, pajda chleba ze smalcem lub masłem, jabłka, kawa zbożowa lub herbata.

24.02. w środę zostaliśmy zaproszeni przez 8 Gromadę Zuchową „Białe Wilczki” ze Szkoły Podstawowej na wspólne pląsy i zabawy do harcówki. Było bardzo wesoło! Dziękujemy!

W sobotę 27.02.2016r. reprezentacja naszej drużyny udała się na spotkanie drużyn harcerski Hufca Piła z okazji DMB do Ujścia. Tam 18 DSH przygotowała spotkanie przy świecach. Każda drużyna przedstawiła historię skautingu na terenie wylosowanego kraju. My prezentowaliśmy skauting na terenie Niemiec. Przygotowaliśmy prezentację multimedialną, sałatkę ziemniaczaną, oraz zabawę ,,Hoppici’’. Było sympatycznie i wesoło. Poznaliśmy nowe zabawy i pląsy. Mamy nadzieję na kolejne spotkania z innymi drużynami jak tylko wiosna zawita w nasze strony.

więcej zdjęć >>>