Festiwal Dawnych Komputerów i Gier

Dnia 6 maja uczniowie klas IIIa, IIIb i IIId udali się, w ramach lekcji informatyki, do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie podczas Festiwalu Dawnych Komputerów i Gier mogli zobaczyć kultowe maszyny z drugiej połowy lat 80-tych i początku lat 90-tych (Commodore 64, Sega Mega Drive II, Sega Master System II, Atari 2600, ZX Spectrum, Ameprod TVG-10, Apple Macintosh Performa 630, Nintendo NES, Amiga 500), a przede wszystkim poczuć tę niesamowitą magię sprzed lat.

Wystawa wzbudziła spore zainteresowanie. Gimnazjaliści poznali historię komputerów i gier, a następnie mogli swobodnie korzystać ze sprzętu. Fizyczny kontakt z komputerami mającymi kilkanaście-kilkadziesiąt lat zapewnił ciekawe doznania.