Finał VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego

Dnia 14 maja 2016 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła w Osieku nad Notecią odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum. Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Pilski oraz Burmistrz Wyrzyska. Inicjatorem powstania konkursu jest nauczyciel matematyki w osieckim gimnazjum pan Dariusz Włoszczyński. Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 347 uczniów kl. I, II i III z 14 gimnazjów powiatu pilskiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z 25 zadaniami i świetnie sobie z nimi poradzili o czym świadczy obecność 64 finalistów konkursu. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum: Igor Rumiński z kl. Ia, Krzysztof Jaśkiewicz z kl. IIIa, Agata Kędzior z kl. IIb, Artur Lisowski z kl. IIIa, Rania Nasrullah z kl. IIIc  i Natalia Senska z kl. IId.

Finaliści zmierzyli się z pięcioma zadaniami otwartymi o zróżnicowanym stopniu trudności. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody oraz satysfakcja z tego, że dziedzina wiedzy jaką jest matematyka nie jest im obca. Wyniki poznamy pod koniec maja, a uroczystość rozdania nagród laureatom i osobom wyróżnionym odbędzie się 18 czerwca 2016r.