Finał wojewódzki

W dniu 15 czerwca br. w Żychlinie koło Konina odbył 23. finał wojewódzki „Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”. Naszą szkołę i powiat pilski reprezentowali: Agata Kędzior z klasy II b, która ostatecznie zajęła 9 miejsce i Krzysztof Jaśkiewicz z klasy III a, który rywalizację zakończył na 12.pozycji w gronie blisko 60 uczestników.

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Z każdego powiatu naszego województwa do decydującej rozgrywki kwalifikowało się 2 najlepszych gimnazjalistów. Konkurs sprawdza wiedzę uczniów z zakresu samorządu terytorialnego, podstawowych praw ustrojowych i Unii Europejskiej. Etap wojewódzki składa się z dwóch części pisemnego dla wszystkich uczestników i ustnego dla najlepszej ósemki. Po podliczeniu punktów okazało się, iż będzie potrzebna dogrywka, ponieważ wyłoniono 7 finalistów ścisłego finału. W dogrywce o jedno miejsce walczyła nasza uczennica Agata Kędzior. Niestety nie udało jej się wywalczyć przepustki do decydującej rundy i ostatecznie została sklasyfikowana na 9.pozycji. Tak więc zabrakło jej zaledwie jednego punktu do tytułu laureata. Nieźle zaprezentował się także Krzysztof Jaśkiewicz, któremu z kolei zabrakło tylko dwóch punktów do awansu do ścisłego finału. Cóż pozostał niedosyt, ponieważ było tak blisko. Niemniej po raz kolejny nasi uczniowie znaleźli się w czołówce tego wojewódzkiego konkursu.