STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

Publikacje nauczycieli

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Wybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 

I Runda Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego

15 lutego 2016r. w Miasteczku Krajeńskim odbyła się I Runda Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w ramach XVII WIELKOPOLSKIEJ GIMNAZJADY IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

Do rywalizacji przystąpiły zespoły z: Gimnazjum w Wyrzysku, Zespołu Szkół nr 1 w Pile, Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim, Gimnazjum w Białośliwiu i Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Nasze dziewczęta rozpoczęły turniej meczem z drużyną z Białośliwia. Po pasjonującej walce wynik końcowy był niekorzystny dla wyrzyszczanek. Następne mecze w turnieju były bardzo ciekawe i obfitujące w niespodzianki. Drużyna z Wyrzyska fenomenalnie rozgrywała kolejne mecze, pokonując swoje rywalki.

Po ośmiu meczach w turnieju szanse na awans do rozgrywek finałowych miały cztery zespoły, między nimi była nasza reprezentacja. Przystępując do ostatniego meczu z gospodyniami z Miasteczka Krajeńskiego, wiedzieliśmy, że aby awansować do dalszych rozgrywek, to musimy minimum zremisować. Rywalizacja między reprezentacjami z Wyrzyska i Miasteczka Krajeńskiego jak zawsze była pasjonująca. Dziewczyny z Gimnazjum w Wyrzysku pokazały charakter i wolę walki. Od pierwszej sekundy meczu żadna z drużyn nie mogła zdobyć przewagi. Szczególne słowa uznania należą się Angelice Kowalskiej, która swoją postawą na boisku poprowadziła do zwycięstwa zespół z Wyrzyska. Po końcowej syrenie cieszyły się nasze dziewczyny, wynik meczu 5:0, dał nam awans do finału mistrzostw powiatu z pierwszego miejsca w grupie. Chciałbym podkreślić, że reprezentacja Wyrzyska to praktycznie uczennice klas drugich. Dużym sukcesem jest awans do rozgrywek finałowych, a zdobycie pierwszego miejsca w grupie jest podwójnym naszym sukcesem, który bardzo dobrze wróży na przeszłość. Reprezentację Gimnazjum w Wyrzysku tworzyły: Iwona Kraczek, Angelika Kowalska, Agata Kędzior, Natalia Roczyńska, Anna Filip, Martyna Jankowska, Weronika Speyer, Wiktoria Borowczak, Alicja Sznajderowska, Weronika Kotarak, Julia Michalska, Martyna Urban.


Opiekun – Sławomir Gajdziński