„Obieżyświat” na UAM

Dnia 6 czerwca 2016r. odbyła się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu IX edycja konkursu geograficznego „Obieżyświat – Państwa Morza Śródziemnego – unikalne środowisko geograficzne i kultura”. Do konkursu, którego etap szkolny odbył się w marcu, zgłosiły się 33 gimnazja z województwa wielkopolskiego. Do finału zakwalifikowało się tylko 13 szkół. W konkursie reprezentowała nasze gimnazjum drużyna dwuosobowa w składzie: Krzysztof Jaśkiewicz i Artur Lisowski, których opiekunem była p. Joanna Berndt. Konkurs finałowy podzielony był na trzy części. Podczas I etapu uczniowie rozwiązywali test z zadaniami zamkniętymi, za który można było uzyskać maksymalnie 20 pkt, a my zdobyliśmy 15 pkt i one gwarantowały nam przejście do II etapu. Po I etapie odpadły 3 szkoły. W II i III etapie Krzysztof i Artur odpowiadali na pytania otwarte dotyczące basenu Morza Śródziemnego. Pod koniec każdej z części można było przez 3 minuty korzystać z Internetu. Nasi gimnazjaliści zajęli ostatecznie VI miejsc, zdobywając 87,5pkt/100pkt. Należy dodać, że drużyna z I miejsca zdobyła 92 pkt. Krzysztofowi i Arturowi gratulujemy świetnego wyniku.