KONKURS PLASTYCZNY O MIŁOSIERNYM SAMARYTANINIE ROZSTRZYGNIĘTY

Dnia 8 kwietnia br. w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, pt. „Jestem miłosiernym Samarytaninem”. Komisja w składzie: Renata Belaid i Jakub Olekszyk wyłoniła zwycięzców. Zdobywcami I miejsca okazali się uczniowie kl. IIIe, drugie zdobyli uczniowie kl. Ib: Joanna Tomaszewska, Paulina Sajdak, Katarzyna Kołodziej, Paulina Kałecka, trzecie przypadło uczennicy kl. IId Weronice Speyer. Wyróżniono prace uczniów kl. Ib: Michaliny Larek, Marii Jagodzińskiej, Mikołaja Borowczaka, Przemysława Kowalskiego, Angeliki Cieśla, Martyny Malczewskiej, Waldemara Kukurowskiego i Marty Ślawskiej.

Celem konkursu było przedstawienie w formie graficznej obrazów z życia codziennego chrześcijanktórzy pomagają bezinteresownie drugiemu człowiekowi, tak jak to uczynił biblijny miłosierny Samarytanin.

Tekst i zdjęcia: Renata Belaid