VII Powiatowy Turniej Językowy „Multilingua”

Dnia 25 kwietnia 2016 roku czteroosobowa drużyna reprezentowała nasze gimnazjum w VII Powiatowym Turnieju Językowym „Multilingua” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią. Aleksandra Nowicka, Weronika Wachowiacz, Sylwia Kożuchin i Artur Lisowski zmagali się z uczniami, którzy przyjechali z: Nakła, Kcyni, Mroczy i Łobżenicy. Rywalizacja dotyczyła pięciu konkurencji, które sprawdzały umiejętności językowe oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Gimnazjaliści m.in. odgrywali scenki w obu językach obcych, brali udział w kalamburach, odgadywali słynne osoby oraz dopasowywali flagi do nazw państw.

Nasza drużyna wykazała się zarówno wiedzą, jak i refleksem. Właśnie te umiejętności sprawiły, że nasza reprezentacja wywalczyła pierwsze miejsce, deklasując swoich rywali. Brawo! Warto również nadmienić, że w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła drużyna LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią składająca się - w większości - z absolwentów naszego gimnazjum.

Anna Nowicka