II Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Angielskiej

Dnia 7 marca 2016 roku - już po raz drugi - w naszym Gimnazjum odbył się „II Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Angielskiej”. Pomysłodawczyniami konkursu były nauczycielki – Anna Nowicka i Agnieszka Rummel. W konkursie wzięli udział uczniowie z 6 gimnazjów powiatów pilskiego i nakielskiego tj.: Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Wysokiej, Gimnazjum im. Biskupa Michała Kozala w Białośliwiu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łobżenicy, Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią oraz gospodarze – Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku. W tegorocznym konkursie wzięło udział 14 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Urban z klasy II a, Nicola Wacholc z klasy III c oraz Jan Wójcik z klasy I c, któremu na gitarze akompaniowała Aleksandra Duszczak z klasy II c. Do występów uczniowie przygotowywali się pod czujnym okiem nauczycieli języka angielskiego i muzyki. Naszych reprezentantów przygotowały: p. A. Nowicka, A. Grzybulska i A. Rummel. Solistów oceniała komisja w składzie: Ewa Dmochewicz – muzyk, dyrygent chóru, Danuta Buda – wokalistka, muzyk oraz Roman Jackowski – muzyk. Jury przewodniczył znany dyrygent i kompozytor – Piotr Jańczak. Ocenie podlegały: poprawność językowa, dykcja, interpretacja, walory głosowe, muzykalność, poczucie rytmu oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom wokalistów występujących na scenie wyrzyskiej sali widowiskowej był zróżnicowany, jednak przeważała grupa młodych artystów, która zaprezentowała duże umiejętności wokalne i językowe. Największe wrażenie na jury wywarła Zuzanna Wiśniewska z Wysokiej, wykonując piosenkę pt. „Like I’m gonna lose you”. II miejsce zajęła wykonawczyni piosenki pt. „Titanium” Martyna Urban z Wyrzyska. III miejsce przypadło Wiktorii Sokół z Łobżenicy za piosenkę pt. „Set fire to the rain”, ponadto dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały: Martyna Mozgała z Łobżenicy oraz Agnieszka Lemantowicz z Nakła. Organizatorzy dziękują Urzędowi Miejskiemu w Wyrzysku oraz Nadnoteckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Białośliwiu -oddział w Wyrzysku za ufundowanie nagród rzeczowych dla zwycięzców, a także współorganizatorowi konkursu – Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wyrzysku. Swoją obecnością zaszczyciła konkurs pani Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, która wyraziła radość z organizacji tego typu uroczystości. Na przybyłych gości czekał słodki poczęstunek. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, wśród uczestników czuliśmy ducha zdrowej rywalizacji. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji naszego gimnazjalnego konkursu.

Zredagowały:
Anna Nowicka, Agnieszka Rummel