KONKURS PIOSENKI „KARIERA – IX LUSTRACJA PRZYSZŁYCH GWIAZD ESTRADY”

Dnia 20 maja br. w Wiejskim Domu Kultury w Śmiłowie odbył się przegląd piosenki „KARIERA – IX LUSTRACJA PRZYSZŁYCH GWIAZD ESTRADY”, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach. Profesjonalne jury w składzie: przewodnicząca – Anna Kowalkiewicz-Oligny (właścicielka studia piosenki „Piano-Song” w Kaliszu), Jan Margowski (muzyk, kierownik artystyczny), Jan Japas Szumański (dziennikarz muzyczny), Karolina Leśna (wokalistka, członkini zespołu „NASTY LADIES”, nauczycielka muzyki), Jakub Herfort (wychowanek Studia Piosenki w Budzyniu, laureat wielu festiwali w tym dwukrotny zdobywca Grand Prix „Kariery”) – wysłuchało i oceniło 56 solistów i 10 zespołów.

O laury zwycięzców walczyli uczniowie gimnazjów i szkół średnich z terenu: Białośliwia, Budzynia, Chodzieży, Gołańczy, Kaczor, Kalisza, Łobżenicy, Masanowa, Mirosławca, Poznania, Rataj, Rogoźna, Sieradza, Skalmierzyc, Trzcianki, Ujścia, Wągrowca, Wyrzyska i Złotowa. Rywalizowali oni ze sobą w dwóch kategoriach: soliści i zespoły, stąd poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczennice naszego gimnazjum podczas występu dały z siebie wszystko i opłaciło się – ogromny sukces osiągnęła Martyna Urban, która zdobyła wyróżnienie. Jury przyznało Grand Prix konkursu, trzy pierwsze miejsca oraz 7 wyróżnień.

W przeglądzie udział wzięły: Nicola Wacholc – kl. IIIc, Martyna Urban – kl. IIa i Martyna Dróbka kl. Ia – uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów J

Przygotowanie uczennic  do konkursu – mgr Agnieszka Rummel.