Konkurs z dziejów lokalnych

Na terenie skansenu w Osieku nad Notecią odbyła się XVI edycja gminnego konkursu „Historia i współczesność ziemi wyrzyskiej”. Tym razem organizatorem konkursu była szkoła podstawowa w Osieku nad Notecią. Konkurs zakończył się podwójnym sukcesem gospodarzy, zaś trzecie miejsce wywalczył Igor Rumiński z klasy I a.

Tegoroczny konkurs rozpoczął się od powitania przez dyrektora SP w Osieku nad Notecią Jacka Wiśniewskiego, a następnie szczęścia w konkursie życzyła wszystkim Bogusława Jagodzińska - burmistrz Wyrzyska . Przed konkursem referat na temat 1050. rocznicy chrztu Polski wygłosił ks. Adam Przyborski proboszcz z Osieka nad Notecią. Konkurs składał się z trzech części: testu pisemnego z dziejów ziemi wyrzyskiej, testu z chrztu Polski i z odszukania pewnych miejsc na terenie skansenu. W konkursie wystąpiły 3- osobowe reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy Wyrzysk. Naszą szkołę reprezentowali: Igor Rumiński z klasy I a(III miejsce), Krzysztof Jaśkiewicz z klasy III a (IV miejsce)i Wiktoria Wachowska z klasy I c (VI miejsce). W sumie uczestniczyło 15 uczniów. Warto dodać, iż konkurs z inicjatywy Ryszarda Sella nauczyciela naszej szkoły po raz pierwszy odbył się w 2001 roku i cieszy fakt, iż jest kontynuowany i oby zachęcał do poznawania naszej lokalnej historii.