III Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „Krzywousty”

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią już po raz trzeci organizowało Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów. W tegorocznej edycji uczestniczyło w sumie 40 uczniów reprezentujących: Gimnazjum nr 3 oraz 4 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum w Potulicach oraz w Występie, Gimnazjum w Mroczy, Niepubliczne Gimnazjum w Anielinach oraz w kategorii „Goście” Gimnazjum w Wyrzysku. Jak co roku uczniowie wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami językowymi. Potwierdziły to wyniki uzyskane w teście leksykalno-gramatycznym z elementami wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Tak dobre przygotowanie uczniowie zawdzięczają swoim nauczycielom, którzy z pasją rozwijają ich umiejętności językowe. Miło było ponownie spotkać koleżanki germanistki i kolegę germanistę. Dodajmy, iż wszyscy jesteśmy absolwentami I LO. Uczestników konkursu wraz z nauczycielami powitał dyrektor Paweł Darul, następnie uczniowie rozwiązywali test konkursowy. Po napisaniu testu spotkali się w „kawiarence”. Koledzy i koleżanki z klasy I politechnicznej i II medycznej przygotowali dla nich wiele atrakcji. Krzysztof Biernacki z klasy I polit. zagrał kilka utworów na fortepianie. Weronika Bratkowska i Anna Adamczewska przygotowały prezentację na temat I LO, wymiany młodzieży oraz grę edukacyjną. Wszyscy zaśpiewali piosenki w języku niemieckim. Dawid Kuciarski oraz Paweł Laska zaprezentowali Szkolne Miniprzedsiębiorstwo. Nad całością czuwali Filip Grzechnik, Julia Urbańska, Paulina Bączek, Karina Lisewska i Roksana Głąbicka. Odbyło się także spotkanie z absolwentką klasy z rozszerzoną nauką języka niemieckiego, tłumaczką mgr Jolantą Małecką. W tym czasie komisja w składzie Katarzyna Łapińska, Anita Marciniak, Katarzyna Pawlak- Marosz oraz Rozalia Wencel oceniła testy. Uroczystość rozdania nagród rozpoczął Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman, który wraz z dyrektorem Pawłem Darulem oraz germanistkami Anitą Marciniak i Rozalią Wencel wręczył zwycięzcom nagrody oraz dyplomy.

Przyznano nagrody równorzędne:

Natalia Bembnista- Gimnazjum nr 4 /mgr Katarzyna Granowska/
Wiktoria Szczepaniak- Gimnazjum w Potulicach /mgr Jolanta Gaca/
Zofia Kolinska – Gimnazjum w Występie /mgr Jolanta Gaca/

Gratulujemy nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom konkursu tak wysokiego poziomu znajomości języka niemieckiego! Zapraszamy za rok!

Materiał: I LO im. Bolesława Krzywoustego