STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

Publikacje nauczycieli

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Wybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 

KONKURS O ŚW. JANIE PAWLE II ROZSTRZYGNIĘTY

Dnia 18 marca br. w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej- Curie w Wyrzysku został rozstrzygnięty konkurs o św. Janie Pawle II, pt. Obrazy z życia św. Jana Pawła II". Jury w składzie: p. Mariola Chałabiś i p. Renata Belaid wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce przypadło Aleksandrze Kołodziej z kl. Ib, drugie Igorowi Rumińskiemu z kl. Ia, trzecie Michałowi Staniewskiemu z kl. Ia. Wyróżniono prace: Martyny Krzyckiej z kl. Ie, Martyny Michałek z Id, Wiktorii Polewczyńskiej z IId, Wiktorii Borowczak z Id, Marty Ślawskiej z Ib, Wiktorii Gondek z Id, Wojciecha Smełsz z Id oraz Justyny Kabat z IIIb.

Uczniowie w bardzo ciekawy i interesujący sposób odtworzyli karty historii życia polskiego świętego papieża Jana Pawła II, wspominając przyjęcie Jego chrztu św., I Komunii św., czasy nauki w gimnazjum, seminarium duchownym, czasy okupacji, kapłaństwa, wybór na Stolicę Piotrową, posługę papieską, pielgrzymki po świecie, śmierć i kanonizację. Pomimo upływu lat od Jego śmierci, nasz rodak pozostaje na zawsze w sercach Polaków, wspominany jako człowiek o wielkim sercu, niosący wiarę, nadzieję i miłość ludziom na wszystkich krańcach świata.

Celem konkursu było upamiętnienie XI rocznicy śmierci świętego papieża oraz rocznicy kanonizacji. Organizatorem konkursu była katechetka Renata Belaid.

Tekst: Renata Belaid